DÍJMENTESEN

szakkönyvek

2019-02-27

Fekete Martin az épületasztalos nyertes

Az előválogatót követő döntőn Fekete Martin nyert. Tehát a WorldSkills 2019 versenyen Kazánban ő lesz épületasztalos szakágban a magyar versenyző.

Megosztás:
Megosztás a Facebook-on

Idén augusztus 22-27. között lesz a következő WorldSkills verseny, amelynek házigazdája az oroszországi Kazán városa.

A tavalyi EuroSkills verseny két asztalos aranyérmese közül Simon Krisztián bútorasztalos (cabinetmaking) versenyző továbbra is tagja a magyar csapatnak és gőzerővel készül az idei világ versenyre, viszont az épületasztalos (joinery) szakmában Nagy Ádám János már nem tud indulni életkora miatt, így ebben a szakmában válogató versenyt kellett szervezni, mely február 5-én volt.

Az épületasztalos előválogató versenyen 20-an álltak rajthoz. A helyszíne hagyományosan a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Kaesz Gyula Faipari Szakgimnázium és Szakközépiskola tanműhelye volt. Öten jutottak tovább a döntőbe: Fekete Martin, Papp Dávid, Babos Zsolt, Sajtos Dániel és Buzás Gergő.

A döntőt február 25-26-án hétfőn-kedden tartották ugyanott, mint ahol a válogató volt, de most egy műhelyterem is elég volt. A nap végére a zsűri értékelése alapján a nyertes: Fekete Martin, tehát épületasztalosként ő fogja Magyarországot képviselni a WorldSkills-2019-en Kazánban. Fekete Martin az Ácsapat Kft., Roth Gyula Erdészeti, Faipari, Kertészeti, Környezetvédelmi Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium versenyzője, felkészítő tanára: Viasz-Kádi Tibor.

A döntő résztvevői kész versenymunkáikkal. Fekete Martin jobbról a második.

Íme FB-ra töltött 2 film a versenyről:

Majd a véghajrá, amihez Nagy Ádám leírása:

Hajrában vannak a srácok, utolsó 30 perc!! Ilyenkor mindig nagy a pörgés, izgalom. A terméket felületkezelés előtti állapotra kell elkészíteniük, max 220-as finomságúra csiszolhatják meg a szószéket. A verseny lefújása után jön a külső értékelés. (Illesztési hézagok, méretek, konformitás, felületkidolgozás.)