FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken. Beszámolók, riportok, sajtószemle, ...
FELIRATKOZÁS FATÁJ-Online hírlevélre.
Kérem jelezze szakterületét, cégét, annak kapcsolóit.
Hivatkozás:
Ha felhasználja bármely cikket a FATÁJ-ból, hivatkozzon rá annak kapcsolójával is.

STIHL - Nemzedékekre tervezve

METAMOB - akciós MetaGO ajánlata
HUNNIA FAGÉP - Jó magyarnak lenni! Mátyás Fakereskedo Kft
Faipari gépek -> Stonewood Kft
FATÁJ nyitólap
FATÁJ archívum:

FATÁJ-online
médiaajánlat
pdf

FAGOSZ, Fagazdasági Országos Szakmai Szövetség
A FAGOSZ a FATÁJ kiadója.


FAGOSZ filmtár a Hazai Erdésznél

Nemzeti kincsünk az erdő - 40 kisfilm

Erdészeti és Faipari Dolgozók Szakszervezete

Magán Erdotulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége

Országos Erdészeti Egyesület

Hobbi Faesztergálás


Dr. Gerencsér Kinga: Fafeldolgozás mobil szalagfűrésszel
(A 2002-ben megjelent kiadvány online változata.)

Keres egy céget, intézményt, iskolát? Kezdje itt:
fatudakozo.hu
woodinfo.hu
woodinfo.eu
Akác
termékek
Magyar-
országról:
hungarobinia.hu
FAIPARI, ERDÉSZETI
apróhirdetések
DÍJMENTESEN

FAIPARI, ERDÉSZETI
szakkönyvek

A pdf-ekhez az Acrobat Reader itt tölthető le:


2010-06-17

Felhívások az árvízkárosultak megsegítésére

Két felhívást teszünk közzé az ávízkárosultak megsegítése érdekében. Ezzel igyekszünk segíteni, hogy e felhívások minél több helyre eljuthassanak.

 


 

Országos Erdészeti Egyesület

Valamennyi Helyi Csoport, Szakosztály

Elnökének, Titkárának

OEE Elnökség tagjainak

E-mail: körlevél

Visegrád, 2010. június 14.

Ügyiratszám: 102/2010.

 

Tisztelt Elnök/Titkár Úr/Hölgy! Tisztelt Elnökségi Tagok!

Az Országos Erdészeti Egyesület egyéni és jogi tagjai károsultjai az utóbbi időben a hazánkat, erdeinket ért katasztrofális szél és árvízi pusztításban.

Egyesületünk a károk mérséklése érdekében felhívással fordul egyéni és jogi tagjaihoz. Kérjük, hogy pénzügyi felajánlásaikkal segítség a károsultakat. Elsősorban az erdészeti dolgozók és hozzátartozóik segítésére számítunk.

Az OEE által létrehozott Erdészcsillag Alapítvány alkalmas arra, hogy a támogatás biztos célba juttatását a szociális támogatás rendszerén keresztül lebonyolítsa. Ez ügyben az Alapítvány Kuratóriuma a szokásos módon, levélben keresi meg az OEE helyi csoportjait.

Kérjük az erdészeti társaságokat, a helyi csoportjainkat, a szakosztályainkat és egyéni tagjainkat, hogy felajánlásaikat az Egyesület számlájára (KHB 10200830-32310126-00000000) utalják át, "OEE tagok árvízkárosultjai javára" megjegyzéssel, mely összeget Egyesületünk az Erdészcsillag Alapítványnak továbbítja.

 

Kérjük segítsen bajba jutott társainkon!

Erdészüdvözlettel:

Zambó Péter
       elnök

 


 

A Vidékfejlesztési Minisztérium vezetése nevében Dauner Márton főosztályvezető az alábbi felhívást közvetíti:

Az utóbbi hetek szélsőséges időjárási körülményei miatt az ország több területén kritikus árvízi helyzet alakult ki. Együttérezve a sok helyen tragédiába torkolló emberi sorsokkal, felismerve azt, hogy a társadalmi felelősségvállalás a kormányzati szervre, így különösen a vidékfejlesztésért felelős tárcára is kiterjed, a Vidékfejlesztési Minisztérium pénzbeli támogatás és természetbeni adományok gyűjtésére irányuló akciót indított.

Kérem, amennyiben szervezetének, illetve tagjainak lehetősége van rá, pénz- és/vagy természetbeni adományokkal nyújtson közvetlen segítséget a kilátástalan helyzetbe került emberek sokszoregy élet munkáját elpusztító kárának enyhítéséhez!

A pénzadományokat 2010. június 10-től 2010. szeptember 30-ig várjuk a VM "Árvízkárosultak megsegítése" elnevezésű, 10032000-01220191-50004009 számú számlájára.

A természetbeni adományokat, melyek célszerűen ruha, tartós élelmiszer, fertőtlenítő- és tisztálkodószer lehetnek, kérem, hogy a VM székházba (Budapest, V. kerület Kossuth Lajos tér 11., földszint 59. sz. terem) szíveskedjenek személyesen, vagy postai úton eljuttatni. A gyűjtés 2010. június 10-től 2010.július 14-ig tart, munkanapokon, munkaidőben (hétfőtől csütörtökig 09.00 órától 16.00 óráig, pénteken 13.00 óráig).

A beérkezett természetbeni adományokat és pénzbeli felajánlásokat az ország területén tevékenykedő, elismert karitatív, humanitárius szervezetek útján juttatjuk célba.

Az adomány szétosztásának igazolásáról a munkában résztvevő szervezeteket beszámolási kötelezettség terheli.

Az adományok célba juttatását követően, azok felhasználásáról részletes beszámolót teszünk közzé a VM honlapján.

Támogatásukat köszönjük!

Vidékfejlesztési Minisztérium vezetése

Ez a felhívás a VM honlapján is megtalálható.

DomoTrend Kft - Lakberendezés Európa neves design-muhelyeibol.

AKE - A perfekt megoldás

Dunaker Kft - Alapítva 1986

105 hazai furészüzem gazdasági teljesítménye - 2010. - Megvizsgáltunk 105 hazai furészüzemet muködteto vállalkozást (60 kemény-lombos, 44 lágy-lombos, 1 fenyo-feldolgozó) a 2010-es évi teljesítményei alapján.

Fagazdasági felszámolás számláló - 2012.május - Összegyujtöttük a fagazdaság szakterületein muködo (muködött) Magyarországon bejegyzett cégeket, amelyeknél a 2012-es évben indult el a felszámolási, ill. végelszámolási eljárás.

Grube Kft

Zalaerdő Zrt - Erdészek az erdoért

Forestinvest.hu

Erdészeti gépek, eszközök, muszerek, kiegészítok kereskedelme.

ERFARET Tudásközpont

Magyar Belsőépítészet

FATUDAKOZÓ - az online faipari cégtár

KARDEX Kft - Erdészeti-faipari termelés, kereskedelem. Furészáru termelés: elsosorban bükk és tölgy. Belföldi, nemzetközi szállítás. Export-import tevékenység.

LEITZ Hungária Szerszám Kft
 A FATÁJ lapot kiadja a FAGOSZ
Minden jog fenntartva. All rights reserved.